تبلیغات
همیار پلیس - سردار رویانیان: همیاران پلیس در كاهش تصادفات نقش موثری داشته اند

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی گفت: با حضورگسترده و موثر همیاران پلیس در كنار نیروهای راهنمایی و رانندگی طی هفت ماه گذشته شاهد كاهش ‪ ۲۰‬درصدی تصادفات در كشور بوده‌ایم.

سردار محمد رویانیان چهارشنبه شب با حضور درجشن بزرگ همیاران پلیس در شهرستان قم ، افزود : این میزان كاهش به معنای كاهش ‪ ۱۵‬درصدی كشته ها و كاهش ‪ ۱۰‬درصدی مجروحان ناشی از تصادف رانندگی در كشور است.

وی آمار مذكور را قابل توجه دانست و ادامه داد: در همین راستا امسال با كاهش ‪ ۲۰‬هزار كشته و مجروح ناشی از تصادفات در كشور روبرو بوده‌ایم.

 

وی افزود: چنین تحولی در كاهش تصادفات راهنمایی و رانندگی درطول یكسال سابقه نداشته واین همه به دلیل تاثیر حضور همیاران پلیس و تذكرات آنان به رانندگان بوده است.

وی اضافه كرد: هم اكنون هشت میلیون همیار پلیس در مقطع دبستان و ‪۴۰۰‬ هزار همیار درسطح مهدهای كودك، پلیس‌های راهنمایی و رانندگی را دراعمال قانون وبرقراری نظم یاری می‌كنند.

رییس سازمان آموزش و پرورش قم نیز در این مراسم گفت: هم اكنون ‪ ۹۰‬هزار دانش آموز ابتدایی در استان عضو طرح همیار پلیس هستند.

محمد حسین امین جعفری افزود: اجرای این طرح ضمن گسترش امنیت در جامعه آموزش مقررات راهنمای و رانندگی را در بین دانش آموزان ترویج می‌دهد.

وی ادامه داد: آموزش دانش آموزان ازمقطع ابتدایی باعث می‌شود تا آنان هر چه بیشتر با قوانین آشنا شده و در آینده نیز اقدام به گسترش نظم و انظباط در جامعه نمایند.

در این مراسم كه با حضور صدها دانش آموز ابتدایی و مهد كودكهای استان قم برگزار شد، دانش آموزان با در دست داشتن پرچم های سبز و سفید و قرمز وپوشیدن لباس همیار پلیس همراهی خود را با پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام كردند.

همچنین در این جشن بزرگ همیاران پلیس به بهترین جمله ای كه یك كودك در خصوص همیار پلیس با این عنوان كه" اگر من زودتر پلیس می‌شدم در این صورت پدرم الان زنده بود " هدیه ای از سوی سردار رویانیان اهدا شد.

این مراسم با حضور مسوولان نیروی انتظامی و آموزش و پرورش استان قم و مسوولان كشوری در ورزشگاه حیدریان برگزار شد.