تبلیغات
همیار پلیس - شش میلیون دانش آموز "كارت همیار پلیس"دریافت می‌كنند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی (ناجا) اعلام كرد: پلیس راهور برای شش میلیون نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی كشور كارت "همیار پلیس" صادر می‌كند. به گزارش آموزش نیوز سردار "محمد رویانیان" روز شنبه درمراسم اهدای نمادین كارت همیار پلیس به دانش آموزان دوره ابتدایی در دبستان شهید بهشتی تهران، افزود: كارت "همیار پلیس" از امروز برای تمامی دانش آموزان دوره ابتدایی كشور صادر می‌شود و دارندگان این كارت به مدت ‪ ۲۰‬روز همیار پلیس خواهند بود.

وی در جمع دانش آموزان مدرسه شهید بهشتی گفت: دانش آموزان در ایام تعطیلات نوروزی با رعایت احترام و ادب، چنانچه تخلفی از بزرگترهای خود مشاهده كنند، این تخلفات را به آنها یادآوری خواهند كرد.

رویانیان افزود: نكات ایمنی از جمله رعایت سرعت مجاز و سبقت در این ایام توسط دانش آموزان به بزرگترها یادآوری می‌شود و از امروز همیاران پلیس مراقب والدین، برادر، خواهر و بستگان خود در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خواهند بود.

رییس پلیس كشور خطاب به دانش آموزان گفت: دانش آموزان همیار پلیس در اجرای این طرح، باید مامور وظیفه شناس، مودب و قانونمند باشند.

وی ضمن قدردانی ازابتكار آموزش و پرورش دراجرای طرح همیار پلیس مدرسه گفت: این طرح در تابستان به طور شایسته تری اجرا خواهد شد.

معاون آموزش و پرورش عمومی وزارت آموزش و پرورش نیز دراین مراسم گفت:
وظیفه آموزش و پرورش، آموزش نظم و مهارت‌های زندگی به دانش آموز است و آشنایی دانش آموزان با قوانین راهنمایی و رانندگی یكی از این مهارت ها است.

"حسین احمدی" تصریح كرد: یكی از مشكلات جامعه، بی‌توجهی به امنیت و جان دانش آموزان است و اجرای این طرح می‌تواند سلامت و امنیت بیشتری برای آنان و مردم به ارمغان آورد.

در این مراسم معاون آموزش و پرورش عمومی، به رسم یادبود هدایایی به دانش آموزان دبستان شهید بهشتی تهران اهدا كرد.

در پایان این مراسم، در حركتی نمادین، آژیر خطر و آماده باش به صدا درآمد و دانش آموزان پس از شنیدن آن به كمك همنوعان خود پرداختند.